Masz pytanie? Zadzwoń do nas +48 500836281 lub napisz kontakt@topgal-plecaki.pl (Pon-Pt 8 – 16 godz.)

Topgal stawia na ekologiczne opakowania z recyklingu, które można ponownie recyklować

Czy my się już nie widzieliśmy?

Zastanawiasz się dlaczego zamówienia wysyłamy w "nieekologicznych" plastikowych foliach? Pozory mylą!

Co roku realizujemy ponad 50 000 zamówień z naszego sklepu internetowego (co nie jest małą liczbą, przy okazji bardzo dziękujemy). Do końca 2021 roku zamówienia pakowaliśmy w kartonowe opakowania. Czy możesz sobie wyobrazić, ile pudełek zużyliśmy? Dlatego postanowiliśmy to zmienić.

Recyklat PCR (post-consumer recycled) czyli materiał pochodzący z recyklingu poużytkowego, jest wytwarzany w 100% z odpadów plastikowych poddanych recyklingowi. Odpady z tworzyw sztucznych pochodzące z gospodarstw domowych, przemysłu i innych instytucji są przetwarzane na małe granulki przy użyciu technologii granulacji, które można wykorzystać do produkcji nowych wyrobów, nadających się do ponownego użycia i stanowiących pełnowartościowy materiał. Jednym z nich są plastikowe folie, w których postanowiliśmy wysyłać nasze produkty od 2022 roku. A najlepsze w nich jest to, że można je ponownie poddać recyklingowi! I tak w kółko i w kółko.

Jeśli wolisz otrzymać zamówienie w kartonowym pudełku - napisz nam taką prośbę w uwagach do zamówienia i dostosujemy się do niej.

Opakowania z recyklingu

Jak mysliśz, ile razy opakowanie które od nas otrzymałeś ponownie trafi w Twoje ręce? :)

Jestem opakowaniem z Topgalu. Wykonano mnie w 100% z materiału z recyklingu. Możesz mnie ponownie zrecyklować.