Masz pytanie? Zadzwoń do nas +48 500836281 lub napisz kontakt@topgal-plecaki.pl (Pon-Pt 8 – 16 godz.)

Chronimy Twoje plecy już od 30 lat

Już od 30 lat chronimy Wasze plecy

historia marki Topgal

Naszą podróż rozpoczęliśmy 30 lat temu. Wtedy wielu z Was było jeszcze dziećmi i być może Waszym pierwszym plecakiem był właśnie plecak Topgal. W podróży czasem się zatrzymywaliśmy, rozglądaliśmy, a nawet potykaliśmy. Te doświadczenia sprawiły, że dziś jesteśmy liderem na rynku. Zobacz, jaką drogę przeszliśmy.

zobacz

1993

Fizyka, budownictwo i galanteria skórzana. Czy to coś łączy?

Historia Topgal zaczyna się w 1993 roku

Te pozornie niezwiązane ze sobą rzeczy łączy Radek Brynda - założyciel Topgalu.
To on zaczął pisać historię odnoszącej sukcesy marki, która jest obecnie synonimem najpopularniejszcyh plecaków szkolnych w Czechach.

Historia Topgal zaczyna się w 1993 roku

1998

Wymyśliliśmy plecak szkolny

Historia Topgalu

Brzmi to trochę niewiarygodnie, ale ta kategoria towarów po prostu nie istniała w Polsce i w Czechach. Tak naprawdę nawet nie wiemy, czy istniała gdziekolwiek. Internet wciąż był w powijakach, a zagraniczne kontakty handlowe były minimalne.

Historia Topgal

2002

Made in China

Historia Topgal

Made in China może budzić czasami niechęć. Nie ma powodu do obaw. Pokazujemy, że możliwe jest prowadzenie interesów z chińskim partnerem na wysokim poziomie, z wysoką jakością, a jednocześnie absolutnie uczciwie wobec ludzi zaangażowanych w produkcję.

Historia Topgal

2004

Dzięki e-sklepowi Topgal powstał jak feniks z popiołów

Historia Topgal

Byliśmy jedną z pierwszych firm w Czechach, która sprzedawała plecaki szkolne online. I to nas uratowało. Podczas projektowania plecaków szkolnych i uruchomienia sklepu internetowego napotkaliśmy wiele problemów. Było ciężko!

Historia Topgal

2007

Pierwsze miejsce w dTest i setki uśmiechniętych pierwszoklasistów

Historia Topgal

W 2007 roku nasz plecak CHI 550 wygrał w rankingu niezależnego magazynu dTest. W 2009 roku opracowaliśmy i po raz pierwszy zorganizowaliśmy akcję Wyprawka z Topgalem. I wtedy nastał globalny kryzys finansowy.

Historia Topgal

2015

Po prostu Czech Quality

2015 - certyfikat Czech Quality

Jesteśmy pierwszą marką plecaków szkolnych, która otrzymała certyfikat Czech Quality. W 2015 roku zostaliśmy objęci rządowym programem promocji czeskich produktów i usług wysokiej jakości. Jak to wszystko wpływa na nasze produkty?

2015 - certyfikat Czech Quality

2016

Wreszcie na nowym i to z największym muralem w Czechach

Historia Topgal

Nasz pierwotny sklep był mały, więc wybudowaliśmy nowy z ogromnym magazynem. Na wielkie otwarcie Mr. Dheo, Pariz One, Chemis i Pauser na 250m2 ściany stworzyli największy mural w Czechach. Lubimy sztukę przez duże S!

Historia Topgal

2023

Już od 30 lat chronimy plecy Waszych dzieci

Historia Topgal

Badanie marketingowe wykazało, że 38% Czechów łączy słowo Topgal z plecakiem szkolnym. Mieliśmy wiele trudnych chwil, jednak wiele nas nauczyły i pokazały nam nowe ściezki i możliwości. Co nas czeka w przyszłości?

Historia Topgal

Najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia

0 mln +

rocznego obrotu

0 tys. +

sprzedanych plecaków

0 tys. +

wypitych kubków kawy

1 krajów

gdzie aktualnie sprzedaje Topgal

0 tys. +

szczęśliwych uczniów

25 tys. +

sprzedanych plecaków w stylu Minecraft