Masz pytanie? Zadzwoń do nas +48 500836281 lub napisz kontakt@topgal-plecaki.pl (Pon-Pt 8 – 16 godz.)

Plecaki szkolne ze stelażem

Poszukujesz idealnego plecaka szkolnego dla swojego dziecka? Zastanawiasz się, jak zadbać o jego zdrowie i komfort? Dobrą wiadomością jest to, że istnieje doskonałe rozwiązanie - plecak szkolny ze stelażem. To odpowiedź na potrzeby dzisiejszych uczniów, łączący funkcjonalność, lekkość i zdrowy design.

Czy plecak powinien miec stelaz?

Produkujemy szkolne plecaki dla dzieci, czyli najbardziej wymagających klientów. To oczywiście brzmi jak truizm, że muszą być zdrowe, czy - dokładnie mówiąc, bo plecaków się nie je - powinny gwarantować zdrowie dziecka :) Mamy na to pewne unikalne rozwiązanie. Proste, sprawdzone, bardzo cenione przez rodziców i nie tylko. Także przez lekarzy pediatów-ortopedów. Jest to innowacyjne rozwiązanie lecz kojarzone skądinąd z plecaków turystycznych.

Plecy są wykonane z gąbki obszytej perforowanym materiałem przepuszczającym powietrze - dzięki cyrkulacji powietrza plecy użytkownika swobodnie "oddychają". W tej otulinie umieszczony jest aluminiowy stelaż, który czyni plecak bardzo, bardzo sztywnym. Stelaż, a właściwie lekki profil aluminiowy w połączeniu z odpowiednio dopasowaną podwójną regulacją szelek gwarantuje komfort noszenia i równomierne rozłożenie ciężaru.

Stelaż nie dotyka ciała dziecka, nie stanowi dla niego dyskomfortu. Rozwiązania technologiczne zastosowane w plecakach Topgal otrzymały pozytywną opinię Instytutu Badań i Certyfikacji - plecaki przeszły ponad 20.000 testów udźwigu! Oba typy stelaża są wyjmowalne i pozwalają (jak wskazuje doświadczenie Pań) na pranie plecaka, czego my - jako producent kategorycznie zabraniamy! Plecaki są fabrycznie impregnowane (wodoodporne), a przez pranie mogą stracić ową właściwość- w takim wypadku polecamy ponownie zaimpregnować plecak. Przeczytaj jak prać plecak, aby go nie uszkodzić.

Stosujemy dwa typy stelaża:

Stelaż jest tak zaprojektowany, aby nie plecak się dopasowywał do dziecka lecz na odwrót! Dziecko wyprostowuje się dostosowując plecy do stelaża. Powoduje to odciążenie kręgosłupa, zmniejsza ryzyko złej postawy ciała (dziecko nie garbi się) i zwiększa komfort noszenia, co jest szczególnie ważne dla uczniów.

Znaczna większość naszych modeli plecaków szkolnych ma podwójną regulację szelek. Dolna, klasyczna do zaciągania szelek oraz druga, górna do regulacji dystansu plecaka do/od pleców. To rozwiązanie decyduje o postawie (pionizacji) dziecka. Sprawia, że dla nawet bardzo szczupłych i drobnych dzieci jesteśmy w stanie zaproponować odpowiedni plecak. Dla drobnych sześciolatków stworzyliśmy specjalne modele tornistrów dopasowanych do ich potrzeb.

Podczas doboru plecaka nie powinno zwracać się uwagi na "firmowy znaczek znanej marki"- zwykle takie plecaki są "workowate" i krzywią plecy Waszych dzieci. A przecież to zdrowie jest najważniejsze- zwłaszcza od najmłodszych lat szkolnych, kiedy plecy dziecka dopiero kształtują się pod wpływem ciężaru książek. Produkty firmy TOPGAL łączą zdrowie, komfort i ponadczasowy design, który cieszy oko.

Jakie są różnice między plecakami Topgal?


Nie wiesz, który plecak wybrać? Zobacz porównanie plecaków szkolnych Topgal i wybierz odpowiedni dla swoich potrzeb!

Jeśli nadal masz wątpliwości skontaktuj się z nami na kontakt@topgal-plecaki.pl, Z radością odpowiemy i pomożemy z zakupem.