Masz pytanie? Zadzwoń do nas +48 500836281 lub napisz kontakt@topgal-plecaki.pl (Pon-Pt 8 – 16 godz.)

Jaki plecak, tornister kupić dla drobnego dziecka do 1-3 klasy? Sprawdź 6 porad ekspertów Topgal!

Jak wybrać plecak do szkoły – pytanie, które zadają sobie rodzice dzieci, które kończą przedszkole. Oczywiście głównym kryterium jest wzrost, wiek dziecka i wielkość plecaka, który powinien mieć anatomicznie ukształtowane plecy, dostateczną ilość odblasków i dodatkowo mieć jak najniższą wagę. Czy da się połączyć te wszystkie właściwości w jeden idealny plecak?


1

Który plecak wybrać dla drobnego pierwszaka?

Dla pierwszaków niskiego wzrostu, którzy mają około 120 cm przygotowaliśmy specjalny model - tornister BEBE, którego wysokość pleców wynosi 37 cm, a pojemność będzie starczyć do klasy 1-3. Mimo mniejszych wymiarów tornister swobodnie mieści format A4.
Tornister z serii BEBE - model CHI 880 zwyciężył w rankingu tornistrów szkolnych przeprowadzonym przez czeską gazetę MF DNES! Gazeta MFDNES w artykule "Nie opłaca się oszczędzać - porządny tornister musi kosztować" przetestowała 12 tornistrów różnych producentów. Tornister Topgal uzyskał najwyższą ocenę wśród recenzentów, fizjoterapeutów oraz redakcji gazety.
Tornister został oceniony ze względu na rozmiary dopasowane do potrzeb pierwszoklasisty, niską wagę i anatomiczny system pleców i szelek, które przy dużym obciążeniu tornistra nie wpijają się w ramiona dziecka, tylko są komfortowo wyprofilowane. Tornister pasuje do ramion dziecka, oraz nie przekracza ich szerokości, jest dobrze dopasowany w części biodrowej. Eksperci docenili również funkcjonalny podział tornistra- jedna komora i przegrody umożliwiają łatwe znalezienie podręczników. Recenzenci, czyli rodzice byli mile zaskoczeni możliwością całkowitego otwarcia tornistra, co ułatwia czyszczenie w środku. Redakcja zwróciła uwagę na duże i wyraźne odblaski, które zwiększają bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.
Dla drobnych pierwszaków polecamy także krój plecaka ENDY i BAZI. Plecaki z tej serii mają dwie komory główne i głęboką kieszeń z przodu, więc pierwszak, który dopiero zaczyna swoją przygodę ze szkołą łatwo odnajdzie wszystkie rzeczy w plecaku. Dzięki sztywnym plecom bez stelaża aluminiowego ich waga waha się między 0,8 do 1 kg. Pojemność plecaka wystarczy do 1-3 klasy.

2

Moje dziecko jest normalnego lub wysokiego wzrostu, co wybrać?

Większe plecaki na drobnych dzieciach wyglądałyby niekorzystnie, stąd też przenieśliśmy modele do kategorii 2-3 klasa. Przy wzroście od 125 cm wszystkie plecaki z kategorii do 2-3 klasy będą odpowiednie. Polecamy zwłaszcza model plecaków COCO, które mają trzy pojemne komory i spokojnie posłużą do 1-4 klasy.

3

Jaki plecak wybrać dla starszego ucznia?

Dla dzieci powyżej 130 cm wzrostu przygotowaliśmy plecaki z kategorii 4-6 klasa. Wysokość pleców w plecakach z tej kategorii to 40 cm, różnią się pojemnością i krojem. Jeśli wybierasz nowy plecak do drugiej lub trzeciej klasy, a Twoje dziecko jest wysokie to też możesz zerknąć do tej kategorii.
Model MIRA posiadają dwie pojemne komory w których jedna jest przedzielona praktyczną podziałką- organizerem. Model LYNN także posiada dwie głębokie komory, ale ma też dwie kieszenie w tym jedną takiej samej głębokości, jak komory. Ten plecak jest pojemny i pakowny, zmieści naprawdę wiele.

4

Moje dziecko jest w piątej klasie - który plecak wybrać? Szkolny, czy młodzieżowy?

I w tym przypadku wzrost dziecka powinien być kluczowym czynnikiem. Nasze plecaki młodzieżowe, które polecamy od 6 klasy mają wysokość pleców do 45 cm. Są większe, pojemniejsze i mają inny kształt systemu pleców, który nie jest dopasowany dla mniejszych uczniów. Przed wyborem warto zmierzyć dziecko od górnej części ramion do górnej części bioder i według tego zdecydować, czy wybrać plecak szkolny z przedziału 4-6, czy młodzieżowy do 6-8 klasy.
Z naszego doświadczenia wynika, że plecaki młodzieżowe idealnie sprawdzają się dla uczniów od 150 cm wzrostu.
5

Który plecak wybrać do szóstej, siódmej i ósmej klasy?

Wiadomo, że i dla dzieci młodszych i starszych nastolatków liczy się przede wszystkim design, wzór plecaka. Przy wyborze plecaka dla nastolatka też możesz pokierować się zasadą o której pisaliśmy wyżej - wybierz kilka modeli i daj wolną rękę młodemu człowiekowi aby sam wybrał, które z nich mu się podobają.
Dużą zaletą naszych plecaków młodzieżowych jest to, że mają sztywne plecy, które są anatomicznie wyprofilowane i posiadają wewnątrz stelaż aluminiowy. Takich udogodnień nie ma większość fashion “workowatych” modnych plecaków dostępnych u innych producentów. Nastolatki często marzą o plecaku z sieciówki, czy marki zajmującej się produkcją odzieży, które nie mają żadnych funkcjonalnych rozwiązań pomagających w szkole. Nawet u starszych dzieci należy zwracać uwagę na to, co noszą, aby było to dla nich bezpieczne i zdrowe - a w przypadku plecaków mamy na myśli takie rozwiązania, które będą powodowały duży komfort noszenia ciężkich książek i nie będą przy tym obciążać ramion i kręgosłupa. Stąd też uważamy, że wybór plecaka dla starszego ucznia powinien być równie dobrze przemyślany, jak zakup plecaka dla pierwszaka. Przy tworzeniu kolekcji dla młodzieży zachowujemy rozwiązania wspomagające prawidłową postawę ciała dziecka, a zarazem kładziemy silny nacisk na design plecaka. Podczas tworzenia kolekcji plecaków młodzieżowych korzystamy z pomocy artystów graffiti, aby plecaki idealnie grały z miejskim stylem. Nowością w naszej ofercie są stylowe plecaki miejskie, które mają minimalistyczny wzór.
6

Jaki plecak wybrać do szkoły średniej lub na studia?

Nie tylko wzór się liczy, ważne co plecak ma w środku. Wszystkie nasze plecaki młodzieżowe mają kieszeń na laptopa. Ta specjalna kieszeń jest wyściełana miękką podszewką bezpieczną dla elektroniki. Niektóre modele mają też mniejszą kieszeń na tablet - również wyściełaną. Nasi pracownicy sami testują “na sobie” nasze plecaki i codzienne noszenie laptopa do pracy musi być bezpieczne.
Z myślą o tych, którzy uwielbiają Topgal, bo wiedzą, że staramy się nawet o najdrobniejsze szczegóły stworzyliśmy plecaki na laptopa. Te modele mają specjalną kieszeń na notebook schowaną pod szelkami w plecach plecaka. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że ktoś dostanie się do komputera jak będziesz mieć plecak na plecach podczas jazdy autobusem, tramwajem itd.

wyprzedaż plecaków szkolnych